Nawigilie.com
Strona główna > Farsz kpuściany z grzybami

Farsz kpuściany z grzybami

Zdjęcia

Dodaj zdjęcie

Składniki

2 kg kwaszonej kapusty
70 dag pieczarek
suszone grzyby leśne
4 cebule
3 łyżki masła
sól
1 łyżeczka kminku
pieprz świeżo mielony
1 łyżeczka pieprzu w ziarnie
1 łyżeczka z czubkiem ziaren ziela angielskiego
4 liście bobkowe
1 łyżeczka owoców jałowca

Sposób przyrządzenia

Odciśnij do małego kubeczka trochę kwaśnego soku z kapusty. Kapustę umieść w dużym garze i opłucz z kwasu, 2-3 krotnie zmieniając zimną wodę. Opłukaną poszatkuj, podlej w garze wodą i wstaw na ogień. Po zagotowaniu, duś na niewielkim ogniu bez przykrycia. Mieszaj zawartość. Po 2-3 godzinach duszenia sprawdź smak kapusty i jeżeli zbyt kwaśna to odlej trochę wody. Resztę wody odparuj, często mieszając warząchwią kapustę. Odparowaną i miękką kapustę zdejmij z ognia i odstaw na noc w chłodne miejsce.
Oczyść pieczarki, pokrój w drobną kostkę i wstaw w rondelku z łyżką masła na ogień. Duś prawie do sucha. Suszone grzyby namocz w wodzie, poszatkuj w kostkę i uduś w wodzie, w której się moczyły. Wysadź podobnie, jak pieczarki.
Przyprawy: kminek, ziarna ziela angielskiego, ziarna pieprzu, zmiażdżone owoce jałowca, liście bobkowe zalej w małym garnuszku wodą, wstaw na gaz i trzymaj w stanie lekkiego wrzenia przez około 2 godziny.

Po nocy, wstaw kapustę na mały ogień, dodaj pieczarki i leśne grzyby, podlej do smaku mocną esencją z przypraw, dobrze wymieszaj warząchwią i przesmaż. Cebule, bez wierzchniego odzienia, posiekaj w kostkę i przesmaż na złoto na 2 łyżkach masła. Dodaj do kapuchy. Duszę dobrze wymieszaj, dopraw do smaku solą i świeżo mielonym pieprzem i ostatecznie przesmaż. Odstaw na noc w chłodne miejsce, do przegryzienia się składników. W razie konieczności dopraw solą i świeżo mielonym pieprzem.

Ocena przepisu

Wszystkie wyświetlenia: 9050
Użytkownik: !Mirek
Dodaj przepis do ulubionych

Komentarze

Dla tego przepisu nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz także:

Dania wigilijne;


Wigilia 2014 - Przepisy wigilijne, dekoracje, życzenia, tradycje - NaWigilie.com